TR EN

Alüminyum doğrama hem dayanıklılık hem de uzun ömürlü ve hafif özelliğe sahip olan bir malzemedir. Sektördeki diğer malzemeler ile kıyaslandığında teknik özellik olarak oldukça kullanışlıdır. Özellikle inşaat sektörü için tercih edilen alüminyum doğrama genellikle ısı yalıtımı için tercih edilmektedir.

Alüminyum Doğrama Avantajları Nelerdir?
Kullanım ömrü oldukça uzundur. Dayanıklılık açısından değerlendirildiğinde alüminyum doğramanın özellikle iklim şartlarına uyum sağladığını belirtmekte fayda var. Bunun da en büyük nedeni ise malzemenin özel korozyon önleyici madde ile kaplı olmasıdır. İnşaat sektörü için uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzeme kullanılması oldukça önemlidir. Bu yüzden sert kış mevsiminde bile özellikle pencereler için alüminyum doğrama tercih edilmelidir. Ortalama olarak 40 yıllık bir ömre sahiptir.

Isı Yalıtımı Konusunda Profesyoneldir
Hem düşük hem de yüksek dereceli sıcaklıklar için profesyonel bir çözüm sunar. Isı yalıtımı için pencerelerin ve kapıların dayanıklılığını artırır ve performansını yükseltir. Özellikle ısı yalıtımı için tercih edilen alüminyum doğrama kapılar ve pencereler için cam lifli yalıtım maddesi ile kaplama yöntemi hazırlanır. Bu sayede mevsimsel geçişlere bağlı olarak kapı ve pencereler de değişen sıcaklığa uyum sağlayabilmektedir.

Mimarlar İçin Mükemmel Seçim
Hemen her ölçüde ve her tasarımda uygun olarak kesilebilen özelliğe sahiptir. Bu yüzden hassas denebilecek kadar özel tasarımlar için kolay ve pratik uygulamaya sahip olduğu için alüminyum doğrama tercih edilir. Özel mimari tasarımlarda hem performans hem de kolay uygulanabilirlik için sıklıkla alüminyum doğrama tercih edilmektedir.

Doğa İçin Alüminyum Doğrama Tercih Edin
Çevrenin korunması ve bunun süreklilik halini alması için geri dönüşüme uygun ürünler tercih edilmelidir. Alüminyum doğrama ise geri dönüşüm konusu ile ilgili %100’e yakın performansı ile dikkat çekmektedir. Özellikle enerji tasarrufu konusunda oldukça yüksek oranlara ulaşabilmektedir. Bu da atık olarak neredeyse tamamının yine geri dönüşümde kullanılabilmesi demektir.

Zehirli Gaz Meydana Çıkarmaz
Yangın gibi istenmeyen durumlarda zehirli gaz salınımı ortaya çıkması durumları daha da kötü bir hale getirebilmektedir. Ancak alüminyum doğrama kapı ve pencereler yangın sırasında kesinlikle zehirli gaz meydana getirmez. Ayrıca alüminyum doğramanın kıvılcım sıçratmama özelliği olması da yangının büyümesinin önüne geçmektedir.

 

TEL : 0546 660 78 10 GSM : 0546 660 78 10  

KORNEJ ÇEŞİTLERİ

KORNEJ ÇEŞİTLERİ

Firmamız Tüm Kornej Çeşitleri ile Hizmetinizdedir.

İNCELE
AYNA ÇEŞİTLERİ

AYNA ÇEŞİTLERİ

Firmamız tüm ayna çeşitleri ile hizmetinizdedir. 

İNCELE
PVC KAPI PENCERE

PVC KAPI PENCERE

Firmamız PVC Kapı Pencere Çeşitleri ile Hizmetinizdedir.

İNCELE

whatsapp